$variable

Pirmieji veltiniai yra kilę iš Eurazijos. Vietiniai klajokliai avėdavo veltinius, vadinamus pimomis. Jų istorija siekia daugiau nei 1,5 tūkst. metų. Į Rusiją veltiniai atkeliavo iš Aukso Ordos valstybės (pusiau nomadiška mongolų valstybė, gyvavusi 13-16a. Apėmusi dideles Rytų Europos ir Vakarų Sibiro teritorijas). Plečiantis avių ūkiams Centrinėje Rusijoje, užgimė veltinio verslininkystė. Tai buvo sunkus rankų darbas, o gamybos technologija būdavo laikoma paslaptyje ir perduodama iš kartos į kartą.

history1.png

Senovėje veltiniai buvo laikomi vertinga dovana, turėti veltinius buvo prestižo reikalas. Potencialus jaunikis, turintis veltinius, reiškė sėkmingą partiją, o šeima turinti bent vieną porą veltinių buvo laikoma pasiturinčia. Šią avalynę šeimoje avėdavo pagal “rangą”, jie buvo perduodami iš kartos į kartą. Veltinius avėjo ir didieji Rusijos valdovai. Rusijos istoriniuose šaltiniuose minima, kad veltiniai gelbėjo rusų karius kovose prieš Napoleoną, Hitlerį.

Senovėje ši avalynė buvo avima ne tik žiemą, bet ir vasarą, nes vilna apsaugo ne tik nuo šalčio, bet ir nuo karščio. Veltinis niekada nedeformuos pėdos. Gerai žinomos ir gydomosios veltinio savybės. Vilna aktyvina kraujotaką (veltinį reikia avėti basa koja). 

history2.png

Gydomosios veltinio savybės:

  • Veltiniai pasižymi antialerginėmis, priešuždegiminėmis, nuskausminamosiomis savybėmis;
  • Natūralus vilnos plaukas gerai šildo, tad kojos nešąla;
  • Veltinis apsaugo ne tik nuo šalčio, bet ir nuo kaščio;
  • Kojos veltinyje neprakaituoja. Veltinis yra laidus orui. Puikiai sugeria ir išgarina prakaitą.

Winterfelt

Winterfelt.lt jums siūlo šiuolaikiškam gyvenimo ritmui pritaikytus veltinių modelus. Juos būtinai pamėgs žmogus, vertinantis natūralumą ir komfortą. Mūsų modeliai išsaugojo didžiausius veltinio privalumus. Veltiniai yra pagaminti iš aukščiausios kokybės 100 % avies vilnos. Batų apsiuvimui naudojama tik natūrali oda. Kai kurie modeliai papuošti natūraliu kailiu. Specialus, atsparus susidėvėjimui padas TEP (termoelastoplastas) sumažina paslydimo riziką. Savo pirkėjui siūlome veltinius, pagamintus iš itališko arba rusiško veltinio.

Itališkas veltinis - šiek tiek plonesnis ir minkštesnis, nes gaminamas naudojant vilnos badymo technologiją. Jais smagu avėti nuo rudens iki pat pavasario. Šie veltiniai tinkami avėti iki -20 laipsnių šalčio.

Rusiškas veltinis gaminamas vilnos vėlimo metodu. Jis gaunamas storesnis ir tankesnis. Todėl tinkami avėti net iki -30 laipsnių šalčio. Šio modelio veltiniai ypač atsparūs drėgmei, sniegui purvui (bet nepamirškime, kad veltiniai vis dėlto nėra guminiai batai) ir tuo pačiu išlieka pralaidūs orui, dėl ko jūsų koja niekada neprakaituos.